Ősszel megszületett a kormányhatározat a dunai limes magyarországi szakaszának világörökségi jelöléséről. A Magyar Limes Szövetség attrakció- és infrastrukturális fejlesztéseket tart szükségesnek ahhoz, hogy az új világörökségi címben rejlő turisztikai potenciált ki tudjuk aknázni – írja a Turizmus.com.
A szövetség vezető turisztikai szakemberek bevonásával – a Nemzetgazdasági Minisztérium és számos érintett település társfinanszírozásával – elkészítette a dunai limes 417 km-es magyar szakaszának turisztikai fejlesztési koncepcióját, a kétezer oldalas tanulmányt október 19-én tette le a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium asztalára.
Nem csak a római emlékeket karolnák fel
A mélyreható helyzetelemzés és a jövőben várható trendek, lehetőségek figyelembevételével a tervezők 17 területi egységre bontott, összesen 8,8 milliárd forint beruházási költségű kiemelt projektet nevesítettek. A Duna menti turizmust helyzetbe hozó, világörökség-várományos római limes legfontosabb részeinek bemutatásához a kormány mintegy 2,3 milliárdot biztosít a GINOP (Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program) és a VEKOP (Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program) keretében. Így a projektből a két külön kiemeltre (Komárom és Dunaújváros területén) 400-400 millió forint, míg a többi 15-re nagyjából 100-100 milliós fejlesztési keret jut.
E források felhasználásával számos magyar limeshelyszín és -emlék (egykori épületek, erődök, utak, illetve az ezeket feltáró régészeti helyszínek, múzeumok, kiállító- és bemutatóhelyek) válnak látogathatóvá a nagyközönség számára. Turisztikai értelemben vonzerő-növelésekről, megközelíthetőséget biztosító infrastrukturális beruházásokról, a bemutathatóságot szolgáló fizikai és virtuális fejlesztésekről, valamint az induló marketingtevékenység támogatásáról van szó.
A cikk folytatásához kérjük lépjen tovább a Turizmus.com oldalára>>