Magyar múzeum nyerte az online multimédia fődíját Sanghajban

Az interaktív multimédia kategóriában indított, Magic Wall for Travelling Exhibition Sissy and Hungary című filmben látható interaktív videófalat az AVICOM (Múzeumi Új Audiovizuális, Kép- és Hangtechnológiák Nemzetközi Bizottsága) nagydíjával jutalmazták, míg a rövidfilmes kategóriában a Hungarian National Museum Malenkij Robot Memorial Place (Magyar Nemzeti Múzeum Málenkij Emlékhelye) című film az aranyérmet kapta, amelyet a Baga Photo & Videography készített.

A múzeum tájékoztatójában felidézi, hogy az MNM 2017 júniusában nagyszabású kiállítást nyitott a Sanghaj Múzeumban Sissi és Magyarország – a magyar arisztokrácia fényűző élete a 17-19. században címmel, amelyet csaknem 700 ezren tekintettek meg.

A tárlat egyik fő attrakciója az az ötméteres Magic Wall volt, amelyen a látogatók interaktív módon kerülhettek közel a bemutatott tárgyakhoz.

Ahogy az itt belinkelt filmen is látható, az eszközön egyszerre többen képesek böngészni a bemutatott műtárgyakhoz kapcsolódó tartalmak között. A nagy felbontású, nagyítható fotók mellett a művek legfontosabb adatait és rövid ismertetőket is olvashatnak a látogatók, de az interaktív képernyőnek köszönhetően akár kedvenc műtárgyakat tartalmazó albumokat is létrehozhatnak a saját mobileszközeiken.

Az egyes műtárgyakhoz kapcsolódó QR-kód pedig az okostelefonokhoz való kapcsolódást, és ezáltal az ismeretek további bővítését teszi lehetővé.

A videófal megvalósítója a Back és Rosta Kft., és bár magyar innovációról van szó, a fejlesztés jelentős része Sanghajban történt.

Jelenleg magyar fejlesztésű Magic Wall várja a látogatókat a pekingi Tiltott Város Palotamúzeumában, az agyagkatonákat bemutató Senhszi Történeti Múzeumban, a Sanghaj Múzeumban, valamint a budapesti Szépművészeti Múzeumban is.

Az AVICOM a Múzeumok Nemzetközi Tanácsának (ICOM) tagszervezete. A F@IMP 2.0-re azok az ICOM-tagsággal rendelkező múzeumok nevezhetnek, amelyek innovatív technológiák, digitális hordozók segítségével korszerű módon formálják át és értelmezik a múzeumi élményt és a kiállítások üzenetét.

Idén 12 országból 57 pályamű érkezett, a nemzetközi zsűri 34 díjat osztott ki, ebből a két legrangosabb elismerést a Magyar Nemzeti Múzeum nyerte. Emellett több hazai intézmény szerepelt eredményesen, az MTI híradása szerint a Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum két ezüstérmet, a Néprajzi Múzeum két bronzérmet, míg a Petői Irodalmi Múzeum szintén egy bronzérmet hozott haza.

Forrás: turizmus.com