Végéhez közeledik visszapillantásunk a harminc évvel ezelőtti eseményekre, de még tartogatunk néhány izgalmas pillanatot, amire érdemes visszaemlékezni 1995 novemberéből:
• Az Országgyűlés elfogadja a devizatörvényt. Ezzel végleg elhárult az utolsó akadály is a forint teljes konvertibilitása elől, megnyitva az ország kapuit a nemzetközi pénzügyi rendszer előtt.
• Székesfehérváron felavatják az IBM első kelet-európai merevlemez-meghajtó üzemét.
• Szabad a válás Írországban, ahol történelmi népszavazáson döntöttek arról, hogy az alkotmányból töröljék a válás tilalmát.
• A rádiókban felcsendül egy addig sosem hallott Beatles-felvétel, a „Free as a Bird”, John Lennon régi demójából életre keltve.
• Pierce Brosnan először bújik James Bond öltönyébe az Aranyszem (GoldenEye) című filmben.
• Az amerikai Atlantis űrsikló csatlakozik a Mir űrállomáshoz, ahová egy orosz gyártmányú dokkolómodult szállított fel.
• A Pixar bemutatja a Toy Storyt, az első teljes egészében számítógépes grafikával készült egész estés animációs filmet.
Ha kíváncsi az év utolsó visszaemlékezésére, tartson velünk decemberben is!

